Oferujemy szeroki zakres badań

21 czerwca 2023

Jakie badania prowadzone są w Clinical Best Solutions?

Clinical Best Solutions to dwa ośrodki badań klinicznych: w Warszawie i w Lublinie. Wszystkie badania są tu prowadzone zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Klinicznej oraz według wytycznych Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Świadczenia zdrowotne udzielane są wyłącznie przez personel medyczny z wykształceniem, jakie wymagane jest na danym stanowisku. Niezbędną ochronę zapewnia pacjentom także umowa ubezpieczenia OC Sponsora i Badacza na wypadek zdarzeń niepożądanych w trakcie prowadzonych badań klinicznych.

Clinical Best Solutions zajmuje się badaniami klinicznymi w fazie II, III i IV. Obecnie prowadzone są badania nad leczeniem choroby Alzheimera, depresji, padaczki, raka prostaty, atopowego zapalenia skóry u dzieci, alergicznego nieżytu nosa, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, otyłości, miażdżycowej choroby naczyń wieńcowych, hipertrójglicerydemii. Do badania klinicznego może zgłosić się każdy, u kogo zdiagnozowano jedną z tych chorób i kto spełnia kryteria określone w protokole badania.

W ośrodku pracują specjaliści z różnych dziedzin terapeutycznych, a szeroka baza pacjentów pozwala prowadzić badania na wielu obszarach. Badania prowadzone są w oparciu o najnowszą wiedzę, z wykorzystaniem nowoczesnych metod gromadzenia i przetwarzania wyników. Można też mieć pewność co do jakości pobieranego od pacjentów materiału oraz badanych leków, ponieważ wszystkie próbki i preparaty przechowywane są odpowiednich warunkach w zależności od związanych z nimi wymogów – zarówno w lodówkach i zamrażarkach, w temperaturze kontrolowanej, jak i w temperaturze pokojowej.

Co daje udział w badaniach klinicznych?

Dzięki badaniom klinicznym możliwy jest dalszy rozwój medycyny, ale udział w nich przynosi także doraźne korzyści pacjentom, którzy mogą w ten sposób skorzystać z mniej inwazyjnych metod leczenia, skrócić czas rekonwalescencji czy wyeliminować niepożądane działania uboczne. To wielka szansa dla osób, u których stosowane dotychczas terapie nie przyniosły oczekiwanej poprawy – nowy lek może to zmienić.

Posted in Blog